Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele i uroczystości (gdy Msze św. są przed południem) o godz. 19.00 przed grotą Matki Bożej. Zachęcam do wspólnej modlitwy na wioskach przy krzyżach i figurach oraz do udziału w nabożeństwach w kościele.

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy we wtorek 14 maja Święto św. Macieja, Apostoła a w czwartek 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. Zapraszam Rodziców Dzieci klas II w środę 15 maja na godz. 15.00 do sprzątania kościoła i obejścia przed I Komunią św.

5. W sobotę 18 maja o godz. 10.00 spowiedź św. Dzieci klas III oraz ich Bliskich przed I Komunią św. Po Mszy św. i Nabożeństwie Majowym o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 11.00 Dzieci klas III przystąpią do I Komunii św.

7. Przypominam o obowiązku przystąpienia do spowiedzi św. i Komunii św. Wielkanocnej.

8. Informuję, iż w tym roku Procesja w Uroczystość Bożego Ciała pójdzie w kierunku Brudzewa od szosy.

9. Wszystkim Parafianom dziękuję za modlitwę, dobre słowo, okazaną pomoc i złożone ofiary. Solenizantom, Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu urodziny życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej, a wszystkim Parafianom i Gościom Bożej radości, siły ducha i zdrowia.

Brudzewo, 12. 05. 2024 r.

Proboszcz                                                                Ks. Piotr Dobrasz